GAVED GAVED
právě probíhá

minulé výstavy

výstavní plán

prodej z depozitu

kontakt

 

GAVED - galerie ve dvoře

V letních měsících roku 2002 zahájil svou výstavou činnost této komorní galerie klasik abstraktní malby Vladimír Vašíček. Milovníci umění ji najdou ve vnitřním atriu domu č. 6 na Panské uliciv Brně. Bezmála pět metrů vysoká čistě bílá hala je zčásti rozdělena do dvou podlaží. Přestože prostor galerie činí pouhých 51 m2, umožňuje v první části, kterou majitelé nazvali studna, výstavu velkých formátů, což je magnetem zájmu vystavujících výtvarníků.

Majitelům galerie jde v první řadě o autorské výstavy a není bez zajímavosti, že směr jejich zájmu míří na Slovensko. Proběhla úspěšná výstava předního slovenského malíře a sochaře Jozefa Jankoviče a v závěru měsíce října 2002 galerie představíla dílo již zesnulého Alojze Klima.

Pro příští rok 2003 jsou plánovány například výstavy Leonida Ochrymčuka, Miroslava Šimordy, Antonína Málka a Laca Garaje, ze slovenských umělců pak Miloše Urbáska a Milana Paštéky. Prostor v galerii se otevírá nejen matadorům výtvarného umění, ale i mladým začínajícím výtvarníkům.

Galerie je otevřena v pondělí až pátek od 10 do 17 hodin a v neděli od 13 do 17 hodin.
Vstup do galerie je volný.

Pro každou výstavu je zajištěn tisk pozvánek, plakátů a miniaturních katalogů (skládaček), jejich podobu mohou nyní milovníci umění shlédnout spolu s výstavami v digitální podobě.